İstanbul Konut Projelerinde Yeni Uygulamalar Nelerdir?

İstanbul Konut Projelerinde Akıllı Ev Sistemleri

Güvenliği ve konforu bir arada sunan ve son beş yıldır hayatımızda olan akıllı ev sistemleri ile birlikte istanbul konut projeleri kendisine tamamen yeni ve modern bir yön çizmiş durumda.

Eski tip evlerin yerini alan akıllı sistemler ile birlikte tasarruf yapmak, evi tüm köşelerine kadar randımanlı bir şekilde kullanmak ve keyifli bir evin sahibi olmak artık çok daha kolay görünüyor. Belli bir senaryoyu takip ederek kullanıcılarına efor sarf ettirmeden işler hale gelen bu sistemlerin birçok yönü ve kullanım talimatı var. Örneğin birçok ev içi eşyası kendiliğinde kapanma ve açılma mekanizmalarına sahip. Tamamen otomatik olarak ayarlanan bu sistemler sayesinde enerji tasarrufu yapmak birçok ev sahibine rahat bir soluk aldırıyor.

Televizyon ayarlanabildiği takdirde 10 dakika ile 1 saat aralığında kendiliğinden kapanabiliyor. Bu sistemlerde kendiliğinden kapanan gereçlerden bir diğeri ise ışıklar. Hareket sensörlerine bağlı olan bu evlerde herhangi bir sıcaklık ve hareket hissedilmediği takdirde ışıklar kendiliğinden kapanarak ev sahiplerine büyük bir kolaylık sağlıyor. Evlerin giriş kapısından başlayarak tüm kapılar harekete duyarlı bir şekilde konutlarda yer alıyor. Bu da artık herhangi bir eyleme geçmeden kapıların bir insanı fark eder etmez kendiliğinden açılması anlamına geliyor. Konfor kadar güvenliğe de önem veren akıllı ev sistemlerinde hırsızlara karşı tam donanımlı paketler mevcut.

Binaların giriş katlarında en az 3- 4 adet sabit ve hareketli kamera sistemleri 24 saat açık olarak hizmet veriyor. Bu kameraların görüntülerini takip eden personeller ile birlikte evler hiç olmadığı kadar güvenli bir şekilde korunuyor. Artık yeni yasa ile birlikte tüm toplu konutların alt kısımlarında oto park olacak. Eskiden tüm evlerde zorunlu olarak tutulan kömürlüklerin yerini oto parklar alıyor. Bu zamana kadar evlerde çok fazla ekonomik yük olarak ev sahiplerinin karşısına çıkmakta olan kimi problemlerin çözümü de konutlarda uygulamaya giren akıllı ev sistemleri ile birlikte çözülüyor.

Bu noktada ışıkların kısılma özelliklerine sahip olması, konutların gün ışığından tam potansiyelli olarak yararlanacak ölçüde kurulması önemli etkenlerin başında geliyor. Aynı zamanda giriş çıkışlar da özel kart ya da göz taramalı sistemler de diğer çeşitlilikleri ihtiva eden seçenekler arasında.

 Akıllı Ev Sistemlerinin Avantajları

Akıllı ev sistemleri yeni konutlarda her şeyden önce modern ve şık bir tasarım seçeneği sunuyor. Aynı zamanda ekonomik tasarrufların önünü açarak cep dostu birer kullanım modeli oluşturuyor. Güvenlik sistemleri ve bisiklet yolları ile geleceğin konutları şimdiden hazırlanıyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *